ଦିନ ଥିଲା ଝିଅମାନେ ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପାଗଳ ଥିଲେ ! ଆଜି ବଲିଉଡର ଏହି ୧୦ଜଣ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତା ଅଜ୍ଞାତ ଭାବରେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି…

ଦିନ ଥିଲା ଝିଅମାନେ ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପାଗଳ ଥିଲେ ! ଆଜି ବଲିଉଡର ଏହି ୧୦ଜଣ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତା ଅଜ୍ଞାତ ଭାବରେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି…

ବଲିଉଡ ହେଉଛି ଦେଶର ଏମିତି ଏକ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଯାହା ବାହାରୁ ବହୁତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଏବଂ ଗ୍ଲାମରସ୍ ଦେଖାଯାଏ । ସେଥିପାଇଁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଶହ ଶହ ଯୁବକ ପ୍ରତିଦିନ ନିଜ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଏଠାକୁ ଆସିଥାନ୍ତି । ସେମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ସୁନ୍ଦର ଶରୀର ଓ ଭଲ କାମ ଦେଖି ଭଲ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମିଳିଯିବ ଏବଂ ସେ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବଡ କଳାକାର ହୋଇଯିବେ । କିନ୍ତୁ ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଆଉ ଏକ ଚେହେରା ଅଛି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେ ବିଷୟରେ କିଛି କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଏମିତି କଳାକାର ଯେଉଁମାନେ କି କିଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ହରମନ ବାୱେଜା

ହରମନ୍ ବାୱେଜାଙ୍କର ପ୍ରବେଶ ଏକଦମ୍ ଧମାକେଦାର ଥିଲା । ୩୯ ବର୍ଷୀୟ ହରମାନ୍ ବାୱେଜାଙ୍କୁ ହ୍ରିତିକଙ୍କ ଅବିକଳ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିଲା । ସେ ୨୦୦୮ରେ ‘ଲଭ୍ ଷ୍ଟୋରୀ ୨୦୫୦’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ନିଜର ଅଭିନୟ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଅନେକ ଝିଅ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଲୁକ୍ ପଛରେ ପାଗଳ ଥିଲେ । ଚାରୋଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ହରମାନ୍ ଅଭିନୟ ଦୁନିଆରୁ ଦୂରେଇଯାଇଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ହରମନ୍ ବହୁତ ମୋଟା ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି ।

କମଲ୍ ସାଦନା

କମଲ୍ ସାଦାନା ବଲିଉଡରେ ‘ବେଖୁଦି’ରୁ ନିଜର କ୍ୟାରିୟର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଆଜି କମଲ୍ ସାଦନା ବଲିଉଡରୁ ଅଦୃଶ୍ୟ ହେବାର ପ୍ରାୟ ୧୩ ବର୍ଷ ବିତିଗଲାଣି । କମଲଙ୍କୁ ଶେଷଥର ପାଇଁ ୨୦୦୭ରେ ‘ଭିକ୍ଟୋରିଆ ନମ୍ବର ୨୦୭’ରେ ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ୪୯ ବର୍ଷୀୟ କମଲ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ଦେଖାଯାଉଛି ।

ଉଦୟ ଚୋପ୍ରା

ଉଦୟ ଚୋପ୍ରା ଧୁମ୍ ସିରିଜର୍ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରନ୍ତି । ଉଦୟ ଚୋପ୍ରା ସେହି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ, ଯାହାର କ୍ୟାରିୟର୍ ଲକ୍ଷେ ଚେଷ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ହିଟ୍ ହୋଇନଥିଲା । ୪୭ ବର୍ଷୀୟ ଉଦୟ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ଶେଷ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଧୁମ୍ ୩’ ୨୦୧୩ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା । ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ନାହିଁ ।

ଚନ୍ଦ୍ରଚୁଡ ସିଂ

ଚନ୍ଦ୍ରଚୁଡ ସିଂ ଅନେକ ଭଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ସେ ‘ମ୍ୟାଚ୍’, ‘ତେରେ ମେରେ ସପ୍ନେ’ ଏବଂ ‘ଦାଗ୍: ଦି ଫାୟାର୍’ ଭଳି ମହାନ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଛନ୍ତି । ଅଭିନେତା ଚନ୍ଦ୍ରଚୁଡ ସିଂଙ୍କୁ ଶେଷଥର ପାଇଁ ସୁସ୍ମିତା ସେନଙ୍କ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ‘ଆର୍ଯ୍ୟ’ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ଅକ୍ଷୟ ଖାନ୍ନା

ଅକ୍ଷୟ ଖାନ୍ନା ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ବିନୋଦ ଖାନ୍ନାଙ୍କ ପୁଅ । ୧୯୯୭ ମସିହାରେ ଫିଲ୍ମ ‘ହିମାଳୟ ପୁତ୍ର’ ସହିତ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଅକ୍ଷୟ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ପରି ସଫଳତା ପାଇ ନଥିଲେ । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିନୟଠାରୁ ବହୁ ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି । ଯଦିଓ ବେଳେବେଳେ ସେ କିଛି ଛୋଟ ଛୋଟ ଚରିତ୍ରରେ ଦେଖାଯାନ୍ତି ।

ରାହୁଲ୍ ରୟ

ଫିଲ୍ମ ‘ଆଶିକି’ ସହିତ ରାହୁଲ୍ ରୟ ସାରା ଦେଶରେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଦିୱାନା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହାପରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଫିଲ୍ମ ଆସିନଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ମଧ୍ୟ ଅଜ୍ଞାତ ଭାବରେ ଅଛନ୍ତି । ଏପରିକି ୫୨ ବର୍ଷୀୟ ରାହୁଲ୍ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଗଲେଣି ।

ସଞ୍ଜୟ କପୁର୍

ସଞ୍ଜୟ କପୁର୍ ହେଉଛନ୍ତି ଅନିଲ୍ କପୁରଙ୍କ ସାନ ଭାଇ । ସଞ୍ଜୟ କପୁର୍ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଅନେକ ଥର ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରିଲେ ନାହିଁ । ସଞ୍ଜୟ ଆଜି ବି ଯୁବବସ୍ଥା ପରି ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି ।

ବିବେକ୍ ମୁଶ୍ରାନ୍

ସୌଦାଗର୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ବଲିଉଡରେ ପାଦ ଦେଇଥିବା ବିବେକ୍ ମୁଶରାନଙ୍କୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ । ଆଜି କାଲି ସେ ଛୋଟ ପରଦାର ଅନେକ ସିରିଏଲରେ ନଜର ଆସନ୍ତି । ବିବେକ୍ ନାକୁଲ୍ ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କ ସହ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ‘ନେଭର୍ କିସ୍ ୟୌର୍ ବେଷ୍ଟ ଫ୍ରେଣ୍ଡ’ରେ କାମ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

ଫାର୍ଦିନ୍ ଖାନ୍

ଫାର୍ଦିନ୍ ଖାନ୍ ତାଙ୍କ ସମୟର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଥିଲେ । ଫିଲ୍ମ ‘ପ୍ରେମ ଅଗନ୍’ ସହିତ ସେ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଫାର୍ଦିନ୍ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଚେହେରା ହେତୁ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥାନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଫାର୍ଦିନ୍ ଅଭିନୟଠାରୁ ବହୁ ଦୂରରେ, ସେ ବହୁତ ମୋଟା ହୋଇଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଫିଟ୍ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *