ଏଲୋପାଥି Vs ଆୟୁର୍ବେଦ : ବାବା ରାମଦେବ କହିଲେ – କାହାର ବାପା ବି ଗିରଫ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ! ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ…

ଏଲୋପାଥି Vs ଆୟୁର୍ବେଦ : ବାବା ରାମଦେବ କହିଲେ – କାହାର ବାପା ବି ଗିରଫ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ! ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ…

ଯୋଗଗୁରୁ ବାବା ରାମଦେବ ନିଜର ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ହେତୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସାଉଁଟିଛନ୍ତି । ଏଲୋପାଥି ଏବଂ ଆୟୁର୍ବେଦକୁ ନେଇ ବାବା ରାମଦେବ ଏବଂ ଆଇଏମଏ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ଓ ଭିଡିଓରେ ବାବାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ର ବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଛି ।

ବାବା ରାମଦେବ ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କାହାର ବାପାଙ୍କ ପାଖରେ ଦମ ନାହିଁ ଯିଏ ରାମଦେବଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିପାରିବ । ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ବାବା ରାମଦେବ ତାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଏବଂ ସେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ କାହାର ବାପା ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ।

ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ଭାଇରଲ୍ ଭିଡିଓ :

ସମଗ୍ର ବିବାଦୀୟ ବିଷୟ କ’ଣ ?

ଇଣ୍ଡିଆନ ମେଡିକାଲ ଆସୋସିଏସନ (ଆଇଏମଏ) ଦ୍ୱାରା ବାବାଙ୍କୁ ମାନହାନୀର ନୋଟିସ ପଠାଯାଇଛି । ବାବା ରାମଦେବ ଏଲୋପାଥିଗୁଡ଼ିକୁ ଷ୍ଟୁପିଡ ସାଇନ୍ସ ବୋଲି କହିବା ପରଠାରୁ ବାବା ରାମଦେବ, ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ଆସିଛନ୍ତି । କେହି କେହି ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ କହୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟମାନେ ଏହାକୁ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପ୍ରତି ଅପମାନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ପତଞ୍ଜଳି ଯୋଗପୀଠର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ୱାମୀ ରାମଦେବଙ୍କୁ ଆଇଏମଏ ମାନହାନୀ ନୋଟିସ ପଠାଇଛି । ଏହି ନୋଟିସରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ବାବା ରାମଦେବ ୧୪ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ବୟାନ ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଉଚିତ, ନଚେତ ଆଇଏମଏ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୧୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାବି କରିବ ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଏଲୋପାଥିକ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଉପରେ ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀ ଦ୍ୱାରା ଉଠାଯାଇଥିବା ଝଡ଼ ଶାନ୍ତ ହେବା ପରି ନଜର ଆସୁନି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ରାମଦେବ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପଚାରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏଲୋପାଥି ସର୍ବଶକ୍ତିମାନ ଏବଂ ସର୍ବଗୁଣ ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ, ତେବେ ଏଲୋପାଥିକ ଡାକ୍ତରମାନେ ଅସୁସ୍ଥ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ଭିଡିଓକୁ ଆଇଏମଏ ଆପତ୍ତି କରିଛି; ଯେଉଁଥିରେ ରାମଦେବ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏଲୋପାଥି ହେଉଛି “ଅଳିଆ ବିଜ୍ଞାନ” । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦେଶରେ ଥିବା କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ଜେନେରାଲ ଡ୍ରଗ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଅନୁମୋଦିତ ରେମାଡେସିଭିର, ଫେଭିଫ୍ଲୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଔଷଧ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ଏଲୋପାଥି ଭଲ ତେବେ ଡାକ୍ତରମାନେ ଅସୁସ୍ଥ କାହିଁକି ହେଉଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧ ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ ରାମଦେବଙ୍କ ବୟାନକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ବୋଲି କହିବା ସହ ଏହାକୁ ଫେରାଇନେବାକୁ କହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ରାମଦେବ ବୟାନ ଫେରାଇ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଆଇଏମଏ ଠାରୁ ୨୬ଟି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ ।

ଏହା ଉପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ ବାବା ରାମଦେବଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଦୃଢ଼ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଏଲୋପାଥିକ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ମନୋବଳ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଯାଉଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *